Медичне обслуговування

Медичне обслуговування в дошкільному закладі здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 року №432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі»; Положення про медичний кабінет дошкільного навчального закладу; враховуючи перелік оснащення медичного кабінету ДНЗ та перелік лікарських засобів і виробів медичного призначення у медичному кабінеті закладу для надання невідкладної медичної допомоги, затвердженими цим наказом.

Медичне обслуговування дітей у закладі здійснюють

                               сестра медична

       Вовк Надія Анатоліївна

                                       дієтсестра

Айрапетова Тетяна Василівна

Так як збереження здоров'я дошкільників є одним з пріоритетних завдань колективу, то в закладі створено всі належні умови для проведення медико-профілактичних та оздоровчих заходів. В наявності ростомір, ваги, необхідні медичні препарати. Вся документація наявна, ведеться відповідно вимог. Укомплектовано аптечку долікарської допомоги та малу протипедикульозну аптечку. Додатково обладнані 3 міні-аптечки для використання при гіпертермічному синдромі, судорожному синдромі, анафілактичному шоці. Холодильник для зберігання імуно-біологічних препаратів, 3 кварцеві лампи «Солар».
Сестра медична Вовк Н.А. здійснює контроль за виконанням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму в ДНЗ, а також за фізкультурно-оздоровчою роботою, веде пропаганду здорового способу життя серед дітей. персоналу, батьків.
Медична сестра з дієтичного харчування Айрапетова Т.В. здійснює організацію раціонального режиму харчування дітей у ДНЗ, контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних норм з питань харчування дітей, проведення з педагогічними працівниками, обслуговуючим персоналом, батьками дітей або особами, які їх замінюють, просвітницьку роботу з питань організації харчування дітей, профілактики шлунково-кишкових захворювань. Проводить заходи з охорони здоров'я дітей та працівників ДНЗ, дотримання ними санітарно-гігієнічних вимог на харчоблоці, коморі, в групових приміщеннях під час приймання їжі.
Санітарно-освітня робота проводиться з педагогами, молодшим обслуговуючим персоналом, батьками з використанням таких форм роботи: консультації та лекції на теми: «Гігієна працівника», «Санітарний режим закладу», «Попередження інфекційних хвороб» та ін.; заняття по санмінімуму та складання заліків ; бесіди з батьками: «Про щеплення», «Загартовування дитини-дошкільника», «Збалансоване харчування», «Вітаміни для дитячого організму»; випуск санбюлетенів: «Все про грип», «Обережно, гриби!», «Інфекційні хвороби», «Попередження дитячого травматизму»; листівки-блискавки про заходи по попередженню інфекційних та вірусних захворювань.
Антропометричні виміри проводяться чітко за графіком: у групах раннього віку один раз на місяць, у дошкільних - один раз у квартал. При проведенні планових оглядів присутній вихователь. Результати обстежень й оцінки стану здоров'я дитини обов'язково доводяться до відома батьків.
З метою виявлення гельмінтів один раз на рік проводиться обстеження дітей на гельмінти. Біоматеріал доставляється в лабораторію. В індивідуальних картах (Ф. №26) відзначається стан здоров'я і розвиток дитини, перенесені захворювання, щеплення.
Результатом цілеспрямованої медико-профілактичної роботи є зниження загальної захворюваності, зменшення пропусків однією дитиною через хворобу, зменшення випадків ГРВІ у структурі загальної захворюваності в 1,2 рази, відсутність середньо-тяжких та тяжких випадків ГРВІ, дитячого травматизму, зменшення довготривалих хвороб у дітей. За п'ять років не було зареєстровано жодного випадку захворювання на туберкульоз, вірусний гепатит, кір. Профілактичні щеплення проводяться згідно з наказом МОЗ України від 10.10.2011 року №595 «Про порядок профілактичних щеплень в Україні», де затверджені: календар профілактичних щеплень, положення про організацію і проведення профілактичних щеплень, терміни розвитку поствакційних ускладнень та реакцій, форму подачі інформації про випадок побічної дії.
Профілактичні щеплення плануються, відповідно до віку дитини, на місяць та на рік. Звіти про захворюваність, проведення профілактичних щеплень та їх аналіз систематично передаються в дитячу поліклініку.
Огляд дітей на педикульоз щоденно проводять вихователі, а один раз в 10 днів, згідно наказу, контроль здійснюють сестри медичні. Випадків педикульозу за останні п'ять років не зареєстровано. З метою загартування дитячого організму використовуються природні фактори: повітря, сонце, вода. Цьому сприяють прогулянки на свіжому повітрі, повітряні ванни в русі, сонячні ванни та водні процедури. В оздоровчий період проводяться загартування в літньому басейні. В організації загартування вихователі і весь персонал закладу дотримуються таких вимог: комплексне використання всіх природних факторів, індивідуальний підхід при виборі методів загартування, поступовість при збільшенні сили загартовуючого фактору, систематичність і послідовність, врахування емоційного стану дитини на момент проведення загартовуючих процедур. Систематично складається план загартування дітей на рік для кожної вікової групи. Всі діти, які відвідують заклад, підлягають загартуванню згідно розробок методичної ради. Зокрема ми використовуємо: сухе та вологе обтирання сухою та вологою лляною рукавичкою, ходьба по вологій, ребристій, з природного матеріалу доріжці босоніж, обливання рук до ліктів водою з-під крана, ходіння босоніж влітку по траві, піску, гімнастика пробудження, коригувальна гімнастика та ін., оздоровчі напої (чай з лимоном, напій з шипшини).
Медичні працівники закладу проводять планомірну роботу з ознайомлення батьків з результатами фізичного виховання та загартування дітей, пропагують здоровий спосіб життя через інформаційний блок для батьків. Останній включає стенд « На варті здоров'я дітей», листки здоров'я на кожну вікову групу, сан бюлетені, спільні з батьками спортивні розваги та пішохідні переходи.
Сестри медичні здійснюють контроль за гігієнічним станом місць проведення фізкультурних заходів, інвентаря, а також за всією фізкультурно-оздоровчою роботою з дітьми. Спільний медико-педагогічний контроль здійснюється сестрами медичними та вихователем-методистом Шовш Л.С. Сестра медична робить пульсометрію, виводить криву навантаження, підраховує моторну щільність заняття з фізкультури. Результати медико-педагогічного контролю заносяться до журналу «Медико-педагогічний контроль за станом фізичного виховання дітей в ДНЗ».
Систематично, в типовому порядку та за епідпоказниками, санітарний стан дошкільного закладу контролюється СЕС з записами в санітарному журналі. Адміністративних і дисциплінарних покарань з боку СЕС за останні 5 років не зареєстровано.
Велику увагу колектив ДНЗ приділяє формуванню здоров'язберігаючої компетентності дітей. Ефективність оздоровчих заходів визначається тим, що поєднується тривала комплексна інтенсивна оздоровчо-профілактична робота з корекційно-педагогічними заходами в умовах звичайного режиму життя дошкільників. Кожну дитину оточують кваліфіковані педагоги, практичний психолог, сестри медичні, які здійснюють постійний моніторинг стану здоров'я дітей, захворюваності, організації раціонального харчування, контроль за виконанням оздоровчих заходів, підтримують інтерес дітей до власного здоров'я.